+38 098 854 54 79
+38 063 854 54 79

Увійдіть або
ЗареєструйтесьРеєстрація дає вам більше
можливостей, приймати участь
в наших конкурсах і заходах

Новини

Фісташка "Киргизька"Цена:
150 грн
Кількість:
   Купити
Наявність: 
В наявності

Кількість переглядів:2301
Опис: 

Саджанці фісташки вирощені з насіння, привезеного з Киргизії (Киргизька морозостійка). Ці фісташки дуже морозостійкі, і здатні витримувати морози - 30, -35 0С.

Сама рослина фісташка -  багатоствольне дерево або кущі, заввишки від 3 м. - до 10 м.,  залежно від формування рослини. Коренева система у фісташки дуже велика, в глибину близько 10 м., а завширшки ще більше. Із - за потужної та глибокої кореневої системи, рослина дуже довго живе, в середньому 300 - 400 років, такі корені допомагають виживати навіть в найжаркішому кліматі.

У їжу фісташки широко використовували  ще 2,5 тисячі років назад. Батьківщиною фісташки є Середня Азія та Іран. Нині фісташки вирощують в Ірані, Греції, Сирії, Іспанії, Італії, Туреччині, США і інших країнах. Росте на піщаних, скелястих, кам'янистих схилах та пагорбах.

Плоди фісташки зібрані в кисті, цвіте вона в квітні, плодоносить у вересні - жовтні. Після посадки, фісташка починає своє плодоносіння на 6 рік життя, на початку близько 3 кг урожаю, а на 10 рік можна зібрати більше 5 кг горіхів, на 20 рік близько 10 кг.

Фісташка - дводомна рослина. Тобто бувають жіночі і чоловічі рослини. Жіночі рослини цвітуть і плодоносять, чоловічі тільки цвітуть і запилюють жіночі. Коли фісташка розводиться насінням, то при схожості там виходять 80 % жіночих, інші чоловічі, визначити їх не можна, поки вони не заплодоносять. Висаджувати фісташку треба із закритого грунту (горщика), в малому віці, щоб корені були ще маленькі, річ у тому, що якщо порушити корені фісташки, дерево засохне. А в однорічному віці, у неї корені вже 40 - 50 см.

 Люди в різних країнах світу висаджують фісташки в однорічному віці, дуже обережно, і вже на постійне місце! (схемою 5 * 5 м.). Якщо вона прижилася, вже ніколи її не пересадиш, тому що вона загине. А коли фісташка вже прижиласся, в вас є три варіанти:

1). На другий рік прищепити жіночі і чоловічі рослини (сортові), на 5 - 7 жіночих хоч би один чоловічий;

 2). Залишити і подивитися на цвітіння. Якщо у Вас декілька саджанців, то там можуть бути і жіночі, і чоловічі рослини. На жіночих обов'язково будуть горішки, якщо вони запилилися, то вони зав'яжуться, якщо ні, то вони просто будуть порожні усередині, а на чоловічих рослинах, якщо вони навіть цвіли, горіхів не буде.

3). Якщо Ви вже побачили, що у Вас усі жіночі, то в цьому віці ще можна прищепити чоловічу рослину.

Та все ж пам'ятайте, навколо фісташки, якщо вона прижилася, ні в якому випадку не можна бур'яни прибирати сапкой, перекопувати лопатою, їх тільки виривати акуратно вручну, якщо корені порушити, дерево засохне. У перші роки життя фісташки, її бажано укривати на зиму, а влітку гарно поливати. І саджати відразу декілька рослин, бажано 3 - 4 шт. Росте фісташка добре як на сонці, так і в напівтіні.

Саджанці фісташки в контейнері, віком 5 - 6 місяців, висота рослини в середньому 15 см.

 

 

Частный питомник
“КИЕВСАД”
Адрес
Київська обл., Баришівський р-н, с. Морозівка
Розробка сайту: SychenkoDev