Наші товари

Увійдіть або
Зареєструйтесь



Реєстрація дає вам більше
можливостей, приймати участь
в наших конкурсах і заходах

Новини

Кудранія



Цена:
180 грн
Кількість:
   Купити
Наявність: 
В наявності
Саджанці в контейнері 0,5 л
Кількість переглядів:6081
Опис: 

Кудранія тріостренний або полуничне дерево (лат. Cudrania tricuspidata, сімейство тутові) - багаторічна листопадне дерево (може мати форму куща) з колючими гілками, широкої і розлогою кроною, що живе в тропічному і субтропічному кліматі. Тривалість життя рослини становить в середньому 50 років, при цьому воно може вирости до 6 м у висоту. Кудранія відома як фруктове дерево з дуже соковитими і ніжними, солодкими ягодами, що поєднують в собі смак плодів хурми, інжиру, шовковиці і кавуна.

Використовують її так само для озеленення територій і як живопліт. Потужна коренева система дерева сприяє закріпленню грунту, а листя служать цінним кормом для шовкопрядів. Гілки кудраніі відомі як джерело для виробництва цінного в текстильній промисловості жовтого барвника. Кора використовується в якості сировини для виробництва паперу. Деревина кудраніі відрізняється високою міцністю, легкістю і красивою текстурою, що визначає її застосування для виготовлення музичних інструментів, а також в сувенірному і меблевому виробництві.

Кудранія - рослина дводомна. Її суцвіття, розташовані в пазухах листків поодиноко або попарно, складаються з чоловічих або жіночих квітів. Чоловічі квіти відрізняються великим розміром (їх діаметр близько 5 мм), ніж жіночі (від 1 до 1,5 мм). Для кращого запилення краще садити відразу кілька рослин.

Цвітіння відбувається пізно, в травні - червні. А повне дозрівання ягід може завершитися вже після опадання листя. Кулясті плоди кудраніі в дозрілому стані володіють яскравим червоним або бордовим кольором, можуть мати до 2,5 - 5 см в діаметрі, і зовнішнім виглядом нагадують дуже велику малину або шовковицю. Усередині них знаходяться дрібні коричневі зернятка. Як плоди, так і листя культури містять біле молочко.

Ягоди багаті вітамінами (В, С, Р), рутином, каротином, пектинами, глікозидами, залізом. Кількість кислот в них дуже обмежена, тому рекомендується вживати їх людям, що страждають від виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, при печії, підвищеному артеріальному тиску, порушення обміну речовин, недокрів'ї, для поліпшення функціональних здібностей печінки і селезінки.

Відомі також цілющі властивості кори рослини. Її відвар має сильну антисептичну дію і сприяє загоєнню ран. Для лікування опікових, виразкових поразок використовують порошок з висушеної кори кудраніі. Плоди цієї культури відрізняються дуже невисокою лежкостью, тому відразу після збору врожаю їх необхідно вжити в їжу, або переробити на варення, джем, компот, морс. Сушені ягоди заварюють як чай.

Кудранія воліє нейтральні або слабокислі, добре дренованих грунти (оптимальний варіант - суглинки). Для її вирощування ідеально підходить суміш дернової землі (2 частини) з перегноєм (1 частина), торфом (1 частина) і піском (1 частина). Дуже погано рослина реагує на надмірне зволоження і вологий клімат; надзвичайно світло-і теплолюбна: вона не росте в тіні. Морозостійкість її до - 25 градусів.

Для захисту кудраніі від низьких температур в холодну пору року, вдаються до укривання нижній частині стовбура і пристовбурного кола опалим листям, торфом, тирсою, а великих гілок - укривними нетканих матеріалів (агроволокно, спанбонд і ін.). З віком морозостійкість кудраніі підвищується. Деякі її представники можуть безпроблемно пережити морози до - 28 - 30 ° С. Такий витривалістю до холоду відрізняються рослини, вирощені з насіння. Але їх плодоношення починається лише на 6 - 7 році життя, тоді як у кудраніі, вирощеної вегетативним способом, перші ягоди з'являються вже до 3 - 4 році, а в 10 років вона здатна давати повноцінні врожаї (до 180 - 200 кг з однієї рослини) .

Кудранію можна розмножувати вегетативно (живцями, кореневої порослю) і насінням. Найкращий результат виходить при укоріненні нащадків кореневої порослі. Кожен втечу, відокремлений від дерева - донора, поміщають в індивідуальний горщик, на дні якого знаходиться дренажний шар (не менше 3 см), присипаний зверху пухкої, живильної почвосмесью. Такі саджанці відрізняються інтенсивним зростанням і до кінця першого року життя можуть досягати висоти 1 м.

Частный питомник
“КИЕВСАД”
Адрес
Київська обл., Баришівський р-н, с. Морозівка
Розробка сайту: SychenkoDev