+38 063 854 54 79
+38 066 690 77 00

Зізіфус «Нян - цзао»Цена:
150 грн
Кількість:
   Купити
Наявність: 
В наявності

Кількість переглядів:682
Опис: 

Зізіфус, унабі, або китайський фінік.

Його плоди не лише дуже смачні, але і містять лікарські речовини в листі, корі і навіть в коренях цієї рослини. Унабі, фінік - листопадне дерево, або рослі кущі, заввишки 3 - 4 м., з гілками, що поникли. Абсолютно не примхливий у вирощуванні. Плоди унабі бувають округлої форми, кулястої, грушовидної; колір від червоно-помаранчевого до шоколадно-коричневого, усередині знаходиться не велика кісточка. Плоди зберігаються при кімнатній температурі 2 - 3 доби, а при плюс 5 можна зберегти впродовж 1,5-2 місяців.

Одним з плюсів у вирощування унаби є те, що рослина не потребує догляду, і рости може на найбідніших грунтах. Варто тільки посадити, палити перший деякий час, і в перший рік укрити від великих морозів. Надалі унабі (фінік) приживається, і пускає корені близько 3 м. у глибину, і йому так вистачає вологи. Єдине, з - за глибокої кореневої системи, він боїться поверхневих грунтових вод. Обробляти ніякими хімікатами не потрібно, оскільки унабі  ні на що не хворіє, і практично ні чим не вражається. Літом унабі виносить найжаркішу температуру, до 40 градусів, а взимку суворі зими, переносить (до - 25 градусів, а саджанці з насіння і до - 35 градусів).

Формувати унабі треба з перших років, на його гілках бувають невеликі колючки (шпильки), і щоб був зручний збір урожаю, його краще формувати як деревце. Зизифус починає навесні свою вегетацію дуже пізно, в середині - кінці травня, тому йому весняні заморозки не страшні. І навіть якщо перше молоде листя встигло розпуститься, тимчасові заморозки до - 5 градусів йому не страшні. Унабі (фініки), зізіфус бувають самоплідні сорти, але для кращого запилення рекомендують саджати два - три саджанці різного сорту, так буде проходити перехресне запилення і в результаті буде на багато вище урожай, і збільшиться крупність плодів.

Плодоношення починає вже на 2 - 3 рік. Цвіте унабі зелено - жовтими квіточками, тривало довго, упродовж 1,5 - 2 місяця. У цей період він дуже добре пахне. До осені зав'язуються плоди і дозрівають у вересні - жовтні. З одного дорослого дерева можна зібрати в середньому 25 - 35 кг плодів.

 Вживання і користь плодів :

Плоди унаби з'їдають свіжими, з них роблять заготівлі (компоти, варення, сироп, цукати) або сушать. У будь-якому вигляді китайські фініки корисні для здоров'я. Вони містять більше аскорбінової кислоти, чим цитрусові фрукти, а також флавоноїди, пектин, каротин, рутин, йод, кобальт і інші елементи.

Плоди зизифуса (унаби, фініка китайського) допомагають при захворюваннях дихальних шляхів, гіпертонії, анемії, авітамінозі. Щоб знизити тиск, китайські лікарі радять їсти по 20 свіжих або підсушених фініків тричі в день після їди. Відвар плодів заспокоює і допомагає відновити здоровий сон.

Саджанці з відкритою кореневою системою.

Саджанці цього сорту вирощені з насіння, тому в них дужевелика морозостійкість. 

При розмноженні зізіфуса насінням, виходить кожний саджанець різного сорту, для хорошого запилення потрібно саджати 2 - 3 саджанці. 

Частный питомник
“КИЕВСАД”
Адрес
Київська обл., Баришівський р-н, с. Морозівка
Розробка сайту SiteStab