Дерево-Сад Груша "Улюблениця Клаппа" + Айва "Дарунок Онуку"

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 1-2 роки: 1,5-1,8 м
Розмножено: Прищеплено
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Дерево-Сад Груші
Форма рослини: Дерево
Грунт: Нейтральний
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Інтервал посадки: 3-4 м
Висота дорослої рослини: 3-4 м
Місяць дозрівання: Груша "Улюблениця Клаппа" - (пізній-літній) друга декада серпня. Айва "Дарунок онуку" - (ранньо-середньо-осіній) вересень-жовтень
Колір плодів: Груша "Улюблениця Клаппа" - жовто-зелений, з рожевим рум'янцем з одного боку. Айва "Дарунок онуку" - жовтий
Колір мʼякуші: Груша "Улюблениця Клаппа" - білий. Айва "Дарунок онуку" - кремовий
Колір листя: Темно-зелений
Вага плодів: Груша "Улюблениця Клаппа" - 250 г. Айва "Дарунок онуку" - 250-300 г
Смак: Груша "Улюблениця Клаппа" - кисло-солодкий. Айва "Дарунок онуку" - кисло-солодкий
Перші плоди: 3-4 рік
Морозостійкість: до - 34 °C
Опис

Груша "Улюблениця Клаппа" - літній сорт груші, виведений шляхом селекції з насіння сорту Лісова красуня Т. Клаппом в США в 1860 році. Улюблениця Клаппа вважається одним з кращих літніх сортів.

Дерево середньоросле, висота дорослого дерева досягає 3-4 м. Середня тривалість життя становить 55 років. Молоді дерева ростуть досить активно, утворюючи пірамідальну негусту крону, яка з віком стає широкоокруглою, з товстими основними гілками, розташованими під кутом в 45 градусів. Кора на штамбі злегка потріскана, а на основних гілках гладка, темно-сіра, деревина крихка. Плоди зав'язуються на кільчатках, частково - на плодових прутиках. Квітки великі, білого кольору.

Плоди на молодих деревах великих розмірів і вагою до 250 г, у міру зростання дерева вони стають дрібнішими (110-120 г). Шкірочка плодів під час дозрівання жовто-зелена, з рожевим рум'янцем з одного боку, ніжна і гладка на дотик. При повному дозріванні плоди переважно жовтого забарвлення з яскравим рум'янцем. М'якоть білого кольору, соковита, з кисло-солодким смаком і пряним ароматом. Насіння дрібне, темно-коричневого кольору.

Знімна стиглість плодів настає на початку серпня, споживча - в середині - другій половині серпня.

Айва "Дарунок онуку" - сорт ранньо-середнього терміну дозрівання. Знімна зрілість припадає на кінець вересня початок жовтня. Урожай збирають із 20 вересня до початку жовтня. Плоди стають придатними для споживання через 10-15 днів, зберігаються без холодильної камери до лютого-березня. Сорт вирізняється унікальною лежкістю плодів. Продукт селекції Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України у 1960 році.
  Айва має вигляд сильнорослого дерева з широко-пірамідальною кроною і прямими пагонами темно-сірого забарвлення, виростає до 3,5 метрів заввишки. Щороку потребує обрізки, адже плоди закладаються наступного року саме на приростах. Листки слабозморшкуваті, зі слабким опушенням знизу. Квітки блідо-рожеві, розквітають на початку травня. Підходить для вирощування як і в приватних садах, так і для вирощування в промислових масштабах. Дерева починають повноцінно плодоносити на 4-5–й рік після посадки.
  Плоди айви Дарунок онуку виростають великі, одномірні, овально-циліндричні, без ребер та бугристостей, пофарбовані в інтенсивний жовтий колір, вагою близько 250-300 грамів. Шкірка тонка, в період повної зрілості гладка, без опушення. М'якоть дрібнозерниста, щільної консистенції, досить соковита, кремового кольору. На смак кисло-солодка. У плодах міститься: сухих речовин – 21,3%, цукрів – 9,9%, кислот – 0,7%, пектинових речовин – 0,88%, дубильних речовин – 0,39%, каротину – 14,5 мг на 100 г сирої маси. Сорт частково самозапильний, не потребує сусідства запилювача, хоча при наявності такого врожайність кратно збільшується. При нескладному догляді дає високі врожаї, з одного дорослого дерева збирають від 50 до 90 кілограмів плодів високої якості. Плоди айви можна вживати свіжими, або використовувати для різноманітних домашніх заготовок (варення, компоти та ін).
  Обирайте сонячне тепле місце для висадки саджанця. Коріння сильно розростається, тому айву треба садити не ближче ніж за 5 метрів до сусідніх дерев, для хорошого живлення рослини. Культура посухостійкостійка. Рівень морозостійкості: Зона 4 (-34°C.. -29°C). Зимостійкість деревини висока, плодових бруньок середня, цвіт може страждати від весняних приморозків. Можна вирощувати по всій території України.