Саджанці полуниці
Щороку любителі полуниці з нетерпінням чекають на той момент, коли на заміській ділянці можна буде висадити саджанці цієї солодкої ягоди, дочекатися врожаю та насолодитися свіжими плодами. Полуницю можна їсти з цукром і сметаною, переробляти на джеми, або заморожувати, щоб зберегти частинку літа на зиму. Однак буває, що, придбавши саджанці у недобросовісних продавців, садівники залишаються розчарованими якістю врожаю.
Не варто боятися замовляти саджанці через інтернет. Ми пропонуємо лише перевірений матеріал, адже знаємо все про наші саджанці і з радістю допоможемо вам у виборі та придбанні найкращих сортів полуниці. До того ж, ви отримаєте повну підтримку і консультації з агротехніки на всіх етапах вирощування.
Наразі великою популярністю користується полуниця закордонної селекції, яка відзначається високою врожайністю. Наш розсадник вирощує саджанці за сучасними західними технологіями, а родюча українська земля надає їм неперевершеного смаку та аромату.
Грунт та посадка
Полуницю садять восени та навесні. У першому випадку ви зможете отримати свій урожай вже наступного літа. Якщо саджанці полуниці в контейнері, їх можна садити навіть влітку, і наступного року, будіть теж з ягодою. Купити розсаду полуниці найкраще із закритою кореневою системою. Це дозволить рослинам швидко взятися і давати багато ягід.
Ділянка під полуницю має бути сонячною та захищеною від поривів вітру. Рослина любить ґрунт з великою кількістю органічних речовин. Вона добре росте на суглинистих, супіщаних, сірих лісових ґрунтах або чорноземі. Кислотність ґрунту потрібна на рівні рН 5,7-6,2, а ґрунтові води повинні знаходитися в межах 60-80 см. На одній ділянці полуниці бажано вирощувати не більше чотирьох років.
Перед посадкою землю готують: очищають від бур'янів, перекопують та удобрюють. Купити саджанці полуниці бажано гарної якості у перевіреного продавця. Розсаду висаджують у лунки або ямки, відстань між кущами має бути 30 см. У лунку наливають воду та поміщають туди саджанець. Потім присипають землею та ущільнюють її.
Догляд за полуницею
Догляд за полуницею – досить клопітна справа. Якщо ви хочете отримати рясний та якісний урожай, то дотримуйтесь таких порад:
- Провесною потрібно прибрати мульчу, обрізати старе листя і розпушити землю.
- Коли полуниця починає цвісти, її підгодовують добривом, можна в цей час покласти мульчу (наприклад, солому чи сіно), цей метод збільшить якість та врожайність ягід.
- Також потрібно регулярно прополювати ділянку від бур'янів (якщо у Вас полуниця замульчована, чи росте на агроволокні, то там немає бур'янів, це полегшує вирощування).
- Поливати полуницю бажано тоді, коли висихає земля. Забагато води не потрібно – близько 10 літрів води на квадратний метр достатньо.
- Удобрювати рослини потрібно не менше трьох разів на рік: навесні, під час зростання плодів та після зняття врожаю. Можна використовувати органічне добриво – коров'як чи курячий послід.
- Після збору врожаю потрібно зрізати листя на кущах і викинути їх подалі від плантації, так ви заберете багато болячок та шкідників із кущів. Якщо у Вас полуниця росте з мульчею, то разом з листям Ви прибираєте і мульчу, так Вам будить місце для вкорінення молодих кущів (з вусиків). Після появи молодого листя (після зрізання), можна проводити профілактичні обробки від шкідників та хвороб.
Догляд в осінньо-зимовий час
До настання холодів (вересень) кущі полуниці обрізають від вусів (пересаджуючи молоді кущі на іншу ділянку). Якщо Ви не встигаєте, це можна зробити і напровесні. Ґрунт розпушують і поливають розчином марганцівки, додають добрива. Усю осінь рослини поливають, щоб вони відростили нове листя і змогли пережити зиму. При сильних морозах полуницю накривають утеплювачем – соснова хвоя.
Корисність ягоди
Ягоди полуниці та суниці дуже корисні для організму людини. У них багато фруктових цукрів, вітамінів групи В, вітаміну С, каротину, фолієвої кислоти, клітковини, каротину, пектинів та органічних кислот.
Корисні властивості полуниці:
- Поліпшення зору;
- лікування артриту та подагри;
- уповільнення зростання ракових клітин;
- зниження артеріального тиску;
- покращення пам'яті;
- відновлення нервової системи.
Купити саджанці полуниці в нашому розсаднику дуже просто — зв’яжіться з нами по телефону або e-mail, і ми відправимо їх вам поштою з післяплатою. Ваше замовлення приїде до вас у цілісності та збереженості. У нашому асортименті є багато сортів полуниці, зокрема позасезонні, а також ті, що не вибагливі до тривалості світлового дня. Саджанці з нашого розсадника підходять як для невеликих приватних садів, так і для вирощування у промислових масштабах. Для оптових покупців, які оформлюють замовлення заздалегідь, діють спеціальні знижки.
Вирощуйте полуницю з нами — і насолоджуйтеся щедрими врожаями цієї солодкої ягоди!