Гортензія крупнолиста "Mariesii Variegata" (Марієсії Варієгата)

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 1 рік: 20-40 см.
Розмножено: Черенкування
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Гортензія широколиста
Форма рослини: Кущ
Грунт: Кислий
Місце посадки: Напівтінь
Інтервал посадки: 1-1,5 м.
Висота дорослої рослини: 100-120 см.
Ширина дорослої рослини: 100-120 см.
Колір листя: темно-зелений з білою облямівкою.
Морозостійкість: - 30 °C
Укриття на зиму: Бажано постійно
Колір квітки: лілово-рожевий, лавандовий або синій.
Розмір квітки: 20 см.
Особливості: у кислому ґрунті квітки синіють (рН нижче 5,5), у слабокислому або нейтральному (pH 5,5-6,5) ґрунті квітки стають червоними, у сильно підкисленому (рН вище 6,5) – їх колір може змінитися на пурпуровий або темно фіолетовий.
Період цвітіння: липень-вересень.
Кількість цвітінь: Повторне
Опис

Гортензія крупнолистя Марієсії варієгата - красиво квітучий листяний чагарник. Утворює компактну, щільну, густо облистнену крону округлої форми, виростає 100-120 сантиметрів у висоту і приблизно стільки ж у діаметрі. Пагони міцні, ростуть вертикально. Річний приріст рослини становить 20-25 сантиметрів. При вирощуванні у контейнерах сягає висоти 50-70 сантиметрів. Коренева система неглибока, розгалужена, утворює кореневі нащадки, завдяки чому нерідко сильно розростається завширшки. Листя велике, довгасто-яйцевидної або широко-яйцевидної форми, товсте, м'ясисте, розташоване супротивно, пофарбоване в темно-зелений колір з білою облямівкою. Ця гортензія красива і без квітів, адже її листя незвичайне, як для гортензій, двокольорове.
Цвіте гортензія крупнолистяна Марієсії варієгата дуже довго, в період з липня по вересень. Надзвичайно красиві квітки мають округлу форму, великі, зібрані у фантастично красиві, величезні суцвіття кулястої, злегка асиметричної форми, дуже ефектні, лілово-рожеві, лавандові або синього кольору, оточені елегантним кільцем стерильних квіток, можуть досягати 20 сантиметрів, а іноді і до 30 сантиметрів у діаметрі. Тон фарбування квіток залежить від кислотності ґрунту (рН). Їх забарвлення - своєрідний лакмусовий папірець для визначення pH ґрунту. У кислому ґрунті квітки синіють (рН нижче 5,5), у слабокислому або нейтральному (pH 5,5-6,5) ґрунті квітки стають червоними, у сильно підкисленому (рН вище 6,5) – їх колір може змінитися на пурпуровий або темно фіолетовий. Рекомендується підтримувати кислотність ґрунту на рівні рН 5,2-5,7. Відмічено, що молочна сироватка позитивно впливає на гортензії. Кисломолочні бактерії, потрапляючи в ґрунт, створюють сприятливе, поживне та кисле середовище для коренів гортензії.
Гортензія крупнолистяна досить невибаглива рослина у вирощуванні, підходить для всієї території України. Для посадки крупнолистої гортензії краще вибирати ділянки на півтіні. Чагарник віддає перевагу багатим органікам, пухким, родючим і вологим грунтам, але в період утворення суцвіть важливо не перезволожувати (з червня по серпень), це може вплинути на цвітіння. Не переносить вапняні ґрунти. Рівень морозостійкості USDA: Зона 5a (-29 ° C -26 ° C). У регіонах із суворим кліматом бажано легке укриття, але навіть якщо його немає, пошкоджені морозом пагони легко відновлюються влітку. Сорт стійкий до захворювань.
Гортензія великолистна стане чудовим доповненням до вашої колекції декоративних рослин. Підходить для одиночних або групових посадок, при створенні контрастних квіткових композицій, за характеристиками та кислотністю ґрунту відмінно уживається з кислолюбними хвойними породами, а також з іншими листопадними та вічнозеленими декоративними чагарниками. Часто використовується в насадженнях природного типу та пейзажних посадках англійського стилю.