Ялівець козацький "Tamariscifolia" (Тамарисцифолія)

Опис саджанця
Ширина саджанця:
  • 2 роки: 30-40 см
Розмножено: Черенкування
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Ялівець
Форма рослини: Кущ
Грунт: Злегка кислий
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Інтервал посадки: 1,5-2 м
Висота дорослої рослини: 30 см
Ширина дорослої рослини: 1,5 - 2 м
Колір голок: Хвоя має голчату хвою, яка густо покриває гілки. Колір – насичений смарагдово-зелений
Колір молодих шишок: Шишкоягоди-плоди темного синього кольору з легким сизуватим нальотом
Колір приростів: Світло-зелений
Морозостійкість: - 30 °C
Укриття на зиму: Не потребує
Опис

Ялівець козацький "Tamariscifolia" – улюблений багатьма садівниками і дизайнерами низькорослий чагарник, який цінують за його невибагливість до умов зростання і здатність виживати навіть в складних умовах. Рослина родом з Азії, де клімат дуже суворий і посушливий.

Особливості рослини: Вкрай невибагливий сорт – зростає буквально всюди, в тому числі у великих мегаполісах. Ялівець Тамарісціфолія не боїться палючого сонця, морозів, посухи, пильного і забрудненого повітря. Важливо врахувати, що хвоя і плоди чагарнику отруйні – їх не можна вживати в їжу.

Розміри: Козацький ялівець росте в першу чергу в ширину, додаючи до 15 см щорічно. У висоту чагарник додає всього близько 3 см, через 10 років досягаючи в зростанні 30 см і близько 2 метрів в діаметрі.

Крона: Сорт Тамарісціфолія відноситься до сланких форм, тому утворює густу ґрунтопокривну крону. Гілки притискаються до землі і від них відходять щільно посаджені вертикальні пагони.

Хвоя: Ялівець Тамарісціфолія має голчату хвою, яка густо покриває гілки. Колір – насичений смарагдово-зелений.

Плоди: Невеликі шишкоягоди, як у всіх ялівцевих. Сорт Tamariscifolia дає плоди темного синього кольору з легким сизуватим нальотом.

Коренева система: У цього сорту козацького ялівця – стрижнева, глибока. Це сприяє здатності найкраще пережити будь-яку посуху.

Вибір грунту: Росте на всьому, що не глина і не суцільний торф. Tamariscifolia здатна нормально розвиватися буквально на каменях і бідних, малопоживних ґрунтах. Краще підійде нейтральне або слабокисле середовище.

Ставлення до світла: Сонцелюбий сорт козацького ялівця, але здатний також виносити невелике затінення.

Морозостійкість: Ялівець Тамарісціфолія переносить короткочасний мороз до -30 градусів без наслідків. У південних областях України може зимувати взагалі без укриття.

Умови посадки: Ялівець козацький рекомендується висаджувати навесні, коли минула загроза заморозків. Молоді саджанці розміщують в ямах або траншеях на відстані 1,5-2 метри один від одного. Для живоплоту дистанцію скорочують до 60 см. На дно обов'язково укладають дренаж шаром не менше 20 см. Яма заповнюється сумішшю некислого торфу, піску або дрібного гравію і пухкого грунту в пропорції 2:1, не допускаючи заглиблення кореневої шийки. Після посадки саджанець потребує хорошого поливу і мульчування пристовбурного кола для уповільнення випаровування вологи і росту бур'янів.

Полив і добрива: Саджанець Тамарісціфолія в перший тиждень потребує рясного поливу, потім його скорочують. Підгодовують козацький ялівець раз на рік навесні, вносячи трохи комплексного добрива для хвойних. Поливати найкраще методом дощування, зрошуючи крону рослини і тільки в дуже суху погоду.

Догляд та обрізка: Дорослий ялівець Tamariscifolia не вимагає великої уваги. Досить санітарної обрізки і стрижки для живоплотів і газонів – чагарник без проблем переносить цю процедуру. Молодий саджанець в перший рік після посадки бажано вкрити на зиму шаром торфу або тирси, прикривши зверху мішковиною. Розкривають поступово, коли починає танути сніг – щоб не випрівала коренева шийка. Також ще незміцнілу рослину притіняють від сонця з квітня по травень – яскраві промені можуть викликати побуріння хвої.

Використання в ландшафтному дизайні: Хочете отримати чудовий рокарій, альпійську гірку або незвичайний хвойний газон – купуйте саджанці Tamariscifolia. Завдяки своїй живучості вони виростуть навіть без особливого догляду – ви зможете створити куточок майже дикої природи на своїй дачній ділянці, в саду або на клумбі. Дуже добре підходить для дизайну в стилі «суворої півночі» або азіатських кам'яних напівпустель. Добре виглядає з хвойними кущами контрастних відтінків – золотистими або сріблясто-блакитними.