Лаврове дерево

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 2 роки: 50-80 см
Розмножено: Черенкування
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Інші пряні трави
Форма рослини: Дерево
Грунт: Нейтральний
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Висота дорослої рослини: 1-1,5 м
Місяць дозрівання: Кінець осені
Термін дозрівання: Пізньо-осінній
Колір плодів: Темно-синій
Колір листя: Зверху листя темно-зелене, знизу світліше
Кісточка: Відокремлюється добре
Смак: Соковитий, запашний
Морозостійкість: до - 15 °C
Укриття на зиму: Бажано постійно
Опис

Лавр (Laurus) – це рід субтропічних вічнозелених дерев чи чагарників сімейства Лаврові (Lauraceae). У природних умовах представники цього роду поширені у Середземномор'ї, на Канарських островах. Культивується лавр у садах кілька століть, у багатьох районах із теплим кліматом (на Чорноморському узбережжі, наприклад) вільно поширюється в умовах дикої природи. Як кімнатну рослину вирощують лавр благородний (Laurus nobilis). У природі це високе дерево, що досягає 10-12 м заввишки. У домашніх умовах зазвичай виростає висотою 1-1,5 метра. Росте лавр повільно. Деревце добре переносить обрізання, його крону легко сформувати за власним бажанням. На літо благородний лавр переносять на балкон або в сад. Тримати його краще у захищеному від сильних вітрів місці. На відкритому повітрі лаврове деревце розростається, тому восени рекомендують частково обрізати, формуючи так, щоб воно красиво вписувалося в інтер'єр. 

Лавр благородний

 Листя лавра шкірясте, блискуче, розташоване в черговому порядку. Зверху листя темно-зелене, знизу світліше. Вони містять багато ефірних олій, що мають бактерицидні властивості. Лавр благотворно впливає повітря у приміщенні, виділяючи фітонциди. У кулінарії листя використовують як приправу до багатьох страв. Суцвіття лавра зонтикоподібні, з'являються на кінцях гілок. Самі квіти – дрібні, жовті. До кінця осені дозрівають темно-сині довгасті плоди. 

Посадка та догляд

 Освітленість. Лавр воліє добре освітлене місце, але не сонцепек. Його краще вирощувати біля південного вікна на невеликій відстані.Молоду рослину можна тримати на південному вікні восени та взимку, навесні та влітку бажано переставити на східну або західну.

  Температура.Лавр благородний теплолюбна рослина. Він не любить відкритих зимою вікон, холодних протягів, різких перепадів температур. У зимовий період йому не потрібно надто тепле приміщення, цілком достатньо 12-15 градусів. Влітку бажано винести горщик із лавром на відкрите повітря. Дуже корисні для рослини коливання денної та нічної температури, що найлегше реалізувати, виставивши деревце на балкон або веранду. 

Полив. Влітку лавр вимагає рясного поливу, особливо, якщо деревце велике з великою масою листя. Взимку поливають менше: прохолодніше – тим рідше потрібно поливати. Воду для поливу краще брати теплу. Добриво. Росте повільно, тому його удобрюють рідко комплексними мінеральними добривами. Надлишок добрив може зробити на рослину пригнічуючу дію.

 Обрізання. Лавр легко переносить обрізання. Його крону можна сформувати як пишного куща чи штамба. Кущ можна стригти у вигляді кулі чи піраміди. Обрізання проводять ранньою весною до початку активного зростання або восени. Щоб отримати штамбову форму, вибирають рослину з міцною вертикальною втечею і прищипують на тій висоті, де буде крона. Видаляють всі нижні бічні гілочки, залишаючи 2-3 на самому верху, з яких і розвиватиметься крона деревця. Подальший догляд полягає у своєчасному очищенні стволика від бічної порослі та частковій обрізці пагонів крони для посилення розгалуження. 

Пересадження. Дорослу рослину пересаджують через 2-3 роки у горщик трохи більше попереднього.Зростання лавра повільне, тому без частих пересадок можна обійтися. Молоді рослини пересаджують щорічно, але не слід брати горщик набагато більше за попередній, - у ньому можуть загнивати коріння. Розмір горщика вибирають так, щоб у нього вільно входила коренева частина і практично не залишалося з обох боків вільного простору. Обов'язково в горщик покласти добрий шар дренажу. 

Грунт. Субстрат для лавра має бути поживним, але обов'язково пухким. Кислі ґрунти він не любить, тому рекомендують додавати в ґрунт деревну золу. Для посадки можна приготувати такий склад: листова земля (2 частини), перегнійна земля (2 частини), дернова земля (1 частина), а також торфу та піску додати по 1 частині.

 Розмноження. Розмножують лавр насінням, живцями та поділом куща. Насіння легко зібрати, подорожуючи до Середземномор'я. Вони великі, покриті тонкою м'ясистою оболонкою, що містить багато ефірних олій. Ця оболонка захищає насіння від висихання. Перед сівбою її видаляють. Насіння лавра недовго зберігає схожість - всього 3-5 місяців. Насіння висівають в окремі горщики діаметром не менше ніж 10см. Ємності заповнюють піском, листовою землею та торфом, додаючи трохи золи. Насіння може зійти через 2-3 місяці. Весь цей час грунт повинен бути злегка вологим.