Груша "Парижанка"

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 1- 2 роки : 150 - 170 см
Розмножено: Прищеплено
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Груша
Форма рослини: Дерево
Запилення: Бажано запилювач
Грунт: Нейтральний
Місце посадки: Сонце
Інтервал посадки: 3-4 м
Висота дорослої рослини: 3,5 – 4,5 м
Місяць дозрівання: Середина вересня-початок жовтня
Термін дозрівання: Зимовий
Колір плодів: Зеленувато-жовтий, з буро-червоним рум'янцем
Колір мʼякуші: Білий
Вага плодів: 160-190 г
Смак: Солодкий з легкою кислинкою
Перші плоди: 2 рік
Морозостійкість: - 25 °C
Опис

Груша "Парижанка" - французький сорт, виведений В. Фурсином в 1868 р. схрещуванням сортів Сен-Жермен зимовий і Кюре. Дерево сильноросле, утворює широкопірамідальну среднезагущену крону. Зимостійкість середня.

Вразливість паршею слабка, плоди дуже чутливі до бордоской рідини. Цвітіння раннє. Обпилювачами можуть бути сорти Бере Боек, Бере Гарди, Бере Лигеля, Вільямс, Жозефіна мехельнська, Лектье, Улюбленка Клаппа, Нова Пуато, Строката липнева, Тануча з Шарне. У пору плодоносіння вступає рано, на 4-й рік після посадки в сад, і швидко нарощує урожай. Плодоносить в основному на кольчатках.

Врожайність досить висока. Так, на Подільській дослідній станції садівництва на 9-й рік після посадки в сад вона склала 108 кг, а на 10-ій - 96 кг з дерева. Для отримання високих урожаїв дерева необхідно вирощувати на родючих, таких, що добре прогріваються і досить зволоженому грунтах, у тому числі і легенях по механічному складу. Сорт відрізняється тривалим вегетаційним періодом. Добре прищеплюється як на груші, так і на айві.

Плоди одновимірні, середньою масою 160, а в роки з меншою врожайністю - 190 г, правильної подовжено-грушовидної форми. Поглиблення у чашки дуже дрібне, чашка зіркоподібна, відкрита, з симетрично відігнутими чашолистками. Плодоніжка досить коротка, зігнута, помірно товста, з розтрубами у обох кінців, криво розташована біля основи м'ясистого горба. Шкірка слабозапашна, суха, товста і щільна, зеленувато-сіро-жовта, в характерних сіро-іржавих точках, плямочках і прожилках, розкиданих по усьому плоду. При дозріванні вона яснішає і стає зеленувато-жовтою, а іржаві ділянки придбають буро-червоний відтінок. М'якуш білий, у шкірки жовтувата, ніжний, маслянистий, танучий, соковитий, солодкий, з легкою кислинкою, пряна, доброго або відмінного смаку. У плодах міститься: сухих розчинних речовин 12,2-14,6 %, цукрів 7,3-9,2, кислот 0,12-0,15, пектинів 0,7-0,9 %.

Зимовий сорт. Знімна зрілість плодів настає на початку жовтня. Дозрівають плоди одночасно, на дереві тримаються міцно, майже не обсиплюються. Товарність середня (вихід плодів I товарного сорту 55-60 %). Улежуються плоди до кінця листопада, зберігатися можуть залежно від умов до січня-лютого і довше. Вживаються у свіжому вигляді.                                                                                              Переваги: висока врожайність дерев, десертний смак і хороша лежкоспосібність плодів; стійкість їх проти парші.