Шавлія Лікарська

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 1 рік: 10-15 см
Розмножено: Ділення куща
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Саджанці Шавлії
Форма рослини: Кущ
Грунт: Нейтральний
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Інтервал посадки: 20-40 см
Висота дорослої рослини: 70 см
Ширина дорослої рослини: 30 см
Стебло: Прямостояче, гіллясте
Колір листя: Темно-зелений, сірувато-світлий
Морозостійкість: -15 °C
Укриття на зиму: Бажано постійно
Колір квітки: Синьо-фіолетовий
Розмір квітки: 3-5 см
Форма листя: Супротивна, черешкова, яйцеподібна
Період цвітіння: Червень-вересень
Кількість цвітінь: Одне цвітіння
Аромат квітів: Сильний, пряно-трав'яний
Опис

Шавлія лікарська- напівчагарник, відноситься до сімейства губоцвітих, з численними чотиригранними стеблами, густолисті, висотою 70 см. Листя має сіро-зелений колір, квітки синювато-фіолетового відтінку. Рослина має приємний аромат. Збирають і заготовляють її в червні і вересні. Саме в ці місяці шавлія має більш щільний склад речовин і мінералів. Шавлія збирають 2 - 3 рази. У червні, коли листя тільки починає молодіти і в кінці цвітіння у вересні. Збирають тільки листя шавлії, яке містять ефірні масла, дубильні речовини і алкалоїди. Використовують як ароматизатор в рибоконсервної і лікеро-горілчаної промисловості. 

Шавлія виростає в гірських і теплих місцевостях. Вимагає хорошої ґрунтової вологи, але і не виносить її надлишку. Шавлія слабко протистоїть холоду. 
Розмножується за допомогою насіння. У перший рік повільно зростає, утворюючи пагони. На другий рік вегетації утворює пагони. Згодом пагони дерев'яніють і залишаються протягом декількох років. При видаленні (своєчасному) пагонів утворюються молоді та розвиваються великі листи. 
Не можна запізнюватися зі збиранням листя. До жовтня значно знижується вміст ефірної олії. Активні речовини: алкалоїди, флавоноїди, смолисті речовини, дубильні речовини, кислоти, вітамін P, гіркоти, вітамін PP, фітонциди, цинеол, пінен, туйон, борнеол, туйол, сальвен, вітаміни групи B і камфора.