Шипшина

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 1 рік: 50-70 см
Розмножено: Ділення куща
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Шипшина
Форма рослини: Кущ
Грунт: Нейтральний
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Інтервал посадки: 1-2 м
Висота дорослої рослини: 1,5-2,5 м
Ширина дорослої рослини: 1,5 м
Наявність колючок: Присутні
Колір листя: Зелений
Морозостійкість: -42 °C
Укриття на зиму: Не потребує
Колір квітки: Ніжно-рожевий, білий, блідо-помаранчевий
Розмір квітки: 5 см
Особливості: Плоди шипшини вагою 5-10 г
Форма листя: Овально-видовжена, черешкова, пильчаста
Період цвітіння: Травень-червень
Кількість цвітінь: Одне цвітіння
Аромат квітів: Легкий
Опис

Шипшина – це рослинний продукт, популярність якого не знає меж у напрямі народної медицини. Також ця рослина здобула визнання і в офіційній медицині. Плоди шипшини традиційно використовуються як лікарський засіб для лікування найрізноманітніших захворювань З точки зору ботаніки, шипшина – це чагарникова багаторічна рослина, яку відносять до сімейства Розоцвітих. Стебла куща, який може бути заввишки до 2 метрів, усіяні невеликими гострими шипами. У народі цю рослину ще називають "дика троянда", оскільки чагарник на вигляд (стеблами і листям) дещо схожий на декоративну троянду. Цвіте шипшина одиночними бутонами, що складаються з 4-5 пелюсток ніжно-рожевого, блідо-помаранчевого або білого кольору.

Її плоди бувають різні за розміром, формою і кольором. Найчастіше це ягідки помаранчевого або яскраво-червоного забарвлення. На смак вони трохи терпкі й кислі, однак саме ягідки становлять особливий інтерес, адже їхній склад просто вражає корисним різноманіттям. Загалом же для приготування вітамінізованих напоїв використовують листя, квіти, ягоди та коріння цієї рослини.

Шипшина – рослина, яке несе користь організму, покращуючи роботу органів і зміцнюючи імунну систему. Це лікарська рослина широкого спектру дії. Так, шипшина є чемпіоном за вмістом вітамінів А і С. Вона містить вітаміни групи В та вітамін РР. У ній знайдені вітаміни Е і К, а також цукор, пектини, дубильні речовини, мінерали (залізо, марганець, калійні і кальцієві солі). Насіння містить ефірні олії та слабкі жирні кислоти.

Шипшину часто використовують для боротьби із застудними захворюваннями й інфекціями. Вона є чудовим засобом для профілактики авітамінозів як у дітей, так і у дорослих. Загалом шипшина має широкий спектр лікувальних властивостей. Основні з них: тонізуючі, седативні, протизапальні, протимікробні, кровоспинні, в’яжучі, сечо- та жовчогінні, судинозміцнювальні, допомагає у виробленні еритроцитів, знижує кров’яний тиск. Рослина – потужний антиоксидант, а стан шкіри, волосся, молодість організму, як відомо, залежить саме від цих речовин. До того ж, низька калорійність – усього 110 ккал на 100 г сухих ягід, дозволяє вживати відвари навіть при жорсткій дієті.