Гранат
Гранат (Punica granatum) – це декоративна та плодова рослина, яка добре росте в теплих кліматичних умовах. Успішне вирощування гранату залежить від правильного вибору місця, догляду та підготовки ґрунту.
Вибір місця та підготовка ґрунту
У відкритий грунт теплолюбний гранат садять навесні, зазвичай в кінці квітня або початку травня. Повітря до моменту висадки повинен стабільно прогрітися до + 10-14 ° С, а світловий день - значно збільшитися в порівнянні із зимовим періодом.
Клімат: Гранат добре росте в умовах з теплим кліматом, принаймні 5-6 місяців на рік температура повинна перевищувати +20°C. Він витримує короткочасні зниження температури до -12°C, але тривалі морози можуть пошкодити рослину.
Місце: Оберіть сонячне місце, добре захищене від сильних вітрів. Гранат потребує багато світла для нормального розвитку та плодоношення.
Ґрунт: Гранат добре росте на легких, дренованих ґрунтах з нейтральною або слабокислою реакцією (pH 6-7). Перед посадкою варто додати компост або перегній для покращення структури ґрунту.
Посадка
Час посадки: Висаджувати гранат найкраще навесні, коли мине загроза нічних заморозків.
Посадкова яма: Викопайте яму розміром 60х60 см і глибиною 50 см. На дно ями покладіть дренажний шар з гравію або щебеню товщиною 10-15 см.
Посадка саджанця: Розмістіть саджанець у ямі так, щоб коренева шийка була на рівні поверхні ґрунту або трохи нижче. Засипте яму ґрунтом, утрамбуйте його і рясно полийте водою.
Догляд за гранатом
Полив: Гранат посухостійкий, але потребує регулярного поливу в період вегетації та плодоношення. Поливайте рослину один раз на тиждень, особливо в період засухи - двічі або тричі на тиждень. Зменшуйте полив восени, щоб стимулювати закладку квіткових бруньок.
Підживлення: У перші роки після посадки гранат потребує азотних добрив для активного росту, можна використовувати добриво Осмокот Про, яке можна придбати у нас на розсаднику. Навесні вносіть органічні добрива або комплексні мінеральні добрива. У період плодоношення додайте калійні та фосфорні добрива.
Обрізка: Щорічно проводьте санітарну обрізку навесні, видаляючи слабкі, пошкоджені або сухі гілки. Формуючу обрізку проводьте для підтримки компактної форми куща або дерева, видаляючи зайві гілки, що загущують крону.
Захист від шкідників та хвороб: Гранат стійкий до більшості шкідників і хвороб. Однак слід стежити за появою попелиці, павутинного кліща або грибкових інфекцій. У разі необхідності використовуйте відповідні інсектициди або фунгіциди.
Збір врожаю
Час збору: Гранат починає плодоносити на 3-4 рік після посадки. Плоди дозрівають з вересня до листопада. Збирайте гранати, коли шкірка плода набуде насиченого кольору і при постукуванні стане видавати металевий звук.
Зберігання: Плоди граната добре зберігаються в прохолодному місці протягом декількох місяців.
Зимівля
Захист від морозів: У регіонах з холодними зимами гранат потребує укриття. Обгорніть стовбур і гілки мішковиною або іншим покривним матеріалом, замульчуйте кореневу систему соломою або листям.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете успішно виростити гранат і насолоджуватися його смачними та корисними плодами!