Ялиця шершавоплідна "Argentea" (Аргентеа)

Опис саджанця
Висота саджанця:
  • 5 років: 100-120 см
Ширина саджанця:
  • 5 років: 50-60 см
Розмножено: Прищеплено
Будь ласка, виберіть продукт
Артикул
Вік рослини
Хар-ка
Ціна
Кількість:
-
+
Опис сорту
Категорія: Саджанці Ялиці
Форма рослини: Дерево
Грунт: Злегка кислий
Місце посадки: Сонце/Напівтінь
Висота дорослої рослини: 8 м
Ширина дорослої рослини: 3-4 м
Колір голок: Хвоя довга, м'яка з красивим сріблясто-блакитним відтінком, вона моментально притягує до себе погляд і створює яскравий акцент в композиції.
Колір приростів: Яскраво-зелений
Морозостійкість: -25 °C
Укриття на зиму: Не потребує
Опис

Ялиця шершавоплідна Аргентеа (Argentea) – це декоративний підвид ялиці субальпійської, який має більш низький зріст і дуже красивий колір хвої. Наукова назва рослини – Abies lasiocarpa Argentea.

Купити саджанці ялиці шершавоплідної  Argentea, Аргентеа можете в нашому розсаднику «Київ Сад» за доступними цінами. 

Особливості виду: Ялиця Аргентеа не підходить для вирощування в місті – забруднення повітря погано впливає на неї. Не любить сильного вітру. Цей сорт виділяє багато летючих речовин, корисних для здоров'я – рослина дуже ароматна.

Розміри: Сорт Argentea відноситься до середньорослих рослин. Зріле дерево має висоту близько 8 метрів, в окремих випадках – до 15 м., в діаметрі крони – 3-4 м.

Крона: Правильна конічна форма. З роками стає щільнішою і густішою.

Хвоя: Це один з найбільш декоративних сортів ялиці субальпійської за рахунок чудової хвої. Довга, м'яка з красивим сріблясто-блакитним відтінком, вона моментально притягує до себе погляд і створює яскравий акцент в композиції.

Плоди: У ялиці Аргентеа незвичайні шишки в формі подовженого овалу яскравого червоно-фіолетового відтінку. Як і у інших сортів, вони ростуть вгору.

Коренева система: Поверхнева. Ялиця Аргентеа відноситься до вітровальних порід і потребує захисту від ураганів.

Вибір ґрунту: Підійде будь-який ґрунт, крім важкого глинистого і занадто щільного. Добре росте на вологих ґрунтах, які не схильні до застою вологи.

Ставлення до світла: Сорт Argentea тіньовитривалий, але краще вибирати сонячні місця. Інтенсивна інсоляція сприяє збереженню більш яскравого кольору хвої.

Морозостійкість: В Україні зимує непогано. Ялиця Аргентеа витримає холоднечу до -25 градусів. Молоді дерева можуть страждати від весняних заморозків, але з віком рослина стає витривалішою.

Полив і добрива: Вологолюбний сорт. Ялицю Argentea слід регулярно поливати, але не дуже рясно, щоб не допустити застою вологи. Дуже корисно дощування крони, особливо в сильну спеку. Головне, проводити цю процедуру в ранкові або вечірні години, щоб дерево не отримало опіки. Добре відгукується на весняні підживлення – підійдуть універсальні добрива для хвойників.

Догляд та обрізка: Доросла ялиця субальпійська майже не потребує догляду. Досить санітарної обрізки та легкого розпушування ґрунту після поливу на невелику глибину. Молоді саджанці необхідно утеплювати на зиму ялиновим гіллям або спеціальною плівкою. Навесні незміцніле дерево може страждати від сонячних опіків – щоб хвоя не побуріла, необхідно злегка затінювати рослину.

Використання в ландшафті: Цей сорт ялиці субальпійської відмінно підходить як для одиночної посадки, так і для групи. Якщо ви хочете створити яскравий акцент, прикрасити газон або завести на своїй ділянці незвичайне новорічне дерево – купуйте саджанець Аргентеа. Також можна озеленити алею або задній двір, зробивши там затишний куточок для відпочинку. Завдяки своєму казковому вигляду, ялиця цього сорту нерідко використовується в парках для додання ландшафту неземного і чарівного акценту.

Також ви можете купити саджанці ялиць шершавоплідних  в розпліднику самовивозом. Відправляємо саджанці Новою поштою по всій Україні. 

🌲 Догляд за хвойними рослинами: секрети здорового росту 🌲

Хвойні рослини – це чудова окраса саду, яка дарує зелень у будь-яку пору року. Але для того, щоб вони добре росли та залишалися здоровими, важливо правильно доглядати за ними.

Посадка та ґрунт

🔹 Вибирайте сонячне або напівтінисте місце залежно від виду хвойної рослини.
🔹 Ґрунт має бути легким, добре дренованим. У глинистий ґрунт додавайте пісок або торф.
🔹 Перед посадкою коріння можна обробити Кореневіном, щоб стимулювати укорінення.
🔹 Використовуйте добриво для хвойних під час посадки – це забезпечить гарний старт.

Догляд та підживлення

🔹 Полив – регулярний у перший рік після посадки. Дорослі рослини поливайте під час посухи.
🔹 Мульчування хвоєю або корою допоможе утримувати вологу та захистить коріння.
 

Підживлення:

Захист від хвороб і шкідників

🔹 Хорус – профілактика грибкових захворювань.
🔹 Родоміл – захист від кореневих гнилей.
🔹 Атака Хрущ – допоможе від шкідників, зокрема попелиці та кліщів.

Що посадити поряд?

🌿 Верес, еріка, брусниця, журавлина – гарно поєднуються та мають схожі вимоги до ґрунту.
🌸 Гортензії, рододендрони, хости – створять гарний фон та контраст з хвойними.
🌳 Декоративні трави, ялівці, папороті – доповнять композицію та підкреслять природну красу хвойних.

Правильний догляд зробить ваші хвойні рослини справжньою окрасою саду! 🌲💚